Prečo nosiť reflexné moto oblečenie?

od autora

Jazda na motorke predstavuje pre mnohých z nás zážitok slobody a dobrodružstva. Napriek tomu však s touto slobodou prichádza zodpovednosť a riziko. Bezpečnosť by mala byť pre každého motorkára prioritou, a jedným z najdôležitejších aspektov tejto bezpečnosti je oblečenie. Reflexné moto oblečenie a doplnky by nemali chýbať v šatníku žiadneho motorkára a to z niekoľkých dôvodov.

1. Zvýšená viditeľnosť:
Reflexné oblečenie je navrhnuté tak, aby odzrkadľovalo svetlo, čo zvyšuje viditeľnosť motorkára na ceste. Prečo je to tak dôležité? Väčšina nehôd na cestách sa stane pre nedostatočnú viditeľnosť. Reflexné oblečenie vám dáva lepšiu šancu byť viditeľný v bežných situáciách na ceste, ako napríklad pri zmene pruhov, prejazd križovatkou, predbiehanie atď...
Reflexné oblečenie Vás spraví oveľa viditeľnejším a to aj za pekného slnečného počasia. 

2. Bezpečnosť za prijateľnu cenu:
Investícia do reflexného moto oblečenia je investíciou do vašej bezpečnosti. Doplnky ako reflexné vesty, pásky a prúžky sú cenovo dostupné a môžu znamenať rozdiel medzi životom a smrťou.

3. Štýlový Prírastok:
V minulosti mohlo byť reflexné oblečenie spojené s neestetickým vzhľadom, avšak moderné dizajny sa stali štýlovým doplnkom pre motorkárov. Existuje mnoho možností, ako integrovať reflexné prvky do vašej motocyklovej výbavy, či už ide o reflexné línie na bunde, nášivky alebo samostatné doplnky. Navyše motorkár na cestovnom endure v reflexnej veste vyzera viac ,,dobrodužne,, aj keď sa ide previesť len okolo komína :).

4. Obozretnosť na ceste:
Nosenie reflexného oblečenia vysiela signál ostatným vodičom, že ste obozretný a záleží vám na svojej bezpečnosti. Tým, že sa staráte o svoju viditeľnosť na ceste, môžete prispieť k vytvoreniu bezpečnejšieho prostredia pre všetkých účastníkov cestnej premávky.

5. Pripomenutie ostatným:
Nosíte reflexné oblečenie nielen pre seba, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Vaša starostlivosť o svoju bezpečnosť môže slúžiť ako pripomienka ostatným vodičom, aby boli obozretní a rešpektovali motorkárov na ceste.

6. Bonosový bod:
Keď vodič auta(plechovky) uvidí v spätnom zrkadle rýchlo sa blížiaceho motorkára v reflexnej veste, neraz si pomyslí že sa jedná o policajta na motorke a stiahne sa troška na kraj.
Prípadne keď postojíte niekde pri ceste už v dialke môžte vidieť ako vodiči aut reflexivne spomalujú a všetci okolo Vás prejdu predpisovo 


Reflexné moto oblečenie a doplnky nie sú len módny trend, ale nevyhnutný prvok pre každého motorkára, ktorý si váži svoj život a bezpečnosť. Nezabudnite, že dôležité je vidieť, ale aj byť viditeľný a byť viditeľný znamená byť v bezpečí.

Pre zobrazenie nášho reflexného oblečenia a doplnkov klikajte TU.

Navigácia