Ako vybrať nohavice na motorku?

od autora

Ako vybrať správne nohavice na motorku? 

Keď si kupujete nohavice na motorku, nejde len o módu, ale hlavne o vašu bezpečnosť a pohodlie na ceste. Dobré nohavice chránia vaše nohy pred zraneniami pri nehode a poskytujú potrebnú ochranu proti poveternostným podmienkam a iným vonkajším vplyvom. Ak neviete, ako si vybrať to správne oblečenie na motorku, nasledujúci článok vám poskytne užitočné tipy.

Bezpečnosť na prvom mieste: Pri výbere nohavíc na motorku je bezpečnosť kľúčovým faktorom. Hľadajte nohavice vyrobené z kvalitného materiálu, ako je napríklad koža alebo odolný textil, ktoré sú schopné odolávať nárazom a odreniu v prípade pádu.

Ochrana proti nárazom: Niektoré nohavice majú vstavané ochranné vložky na kolená a boky, čo môže znížiť riziko zranenia v prípade nehody. Skontrolujte, či nohavice, ktoré vyberáte, majú tieto ochranné prvky a či sú dostatočne pevné.

Pohodlie: Pohodlné nohavice sú kľúčom k príjemnej jazde. Sledujte, aby nohavice neboli príliš tesné ani príliš voľné. Mala by byť dostatočne voľná na pohyb, ale zároveň dostatočne pevná, aby sa zabránilo zaseknutiu na častiach motorky počas jazdy.

Vzdušnosť a vetranie: Zvlášť dôležité je to, ak jazdíte počas teplých dní. Hľadajte nohavice s dobrou vetráciou, ktorá umožní cirkuláciu vzduchu a udrží vás chladných aj po dlhšej dobe v sedle.

Vodotesnosť: Ak sa chystáte jazdiť v daždi alebo mokrom počasí, vyberte si nohavice s vodotesnou vrstvou, ktorá vás ochráni pred premočením. Ďalšou možnosťou je zaobstarať si nepremokavé moto nohavice ,,nepremok,, ktorý môžete nosiť v kufry a navliecť na svoje moto nohavice v prípade potreby.

Reflexné prvky: Pre lepšiu viditeľnosť v noci alebo za šera sú vhodné nohavice s reflexnými prvkami, ktoré zvyšujú vašu viditeľnosť pre ostatných účastníkov cestnej premávky.

Štýl a dizajn: Nakoniec, samozrejme, nezabudnite na štýl. Existuje mnoho rôznych štýlov nohavíc na motorku, od klasických kožených až po moderné textilné. Vyberte si také, ktoré sa vám páčia a ktoré sú v súlade s vaším osobným štýlom.

Moto nohavice podla materiálu:

Nohavie na motorku môžeme podla materiálu z ktorého su vyrobené rozdeliť do troch kategorií:

1. Kevlarové rifle 
2. Textílne nohavice 
3. Kožené nohavice

Rozdiely medzi kevlarovými moto jeansami, textilnými nohavicami a koženými nohavicami sú významné a každý materiál má svoje vlastné výhody a nevýhody. Tu sú hlavné rozdiely a charakteristiky každého typu:

1. Kevlarové moto jeansy:- Výhody:

- Flexibilita: Kevlarové denimové nohavice sú pohodlné a flexibilné, čo umožňuje ľahký pohyb.
- Diskrétnosť: Vďaka svojmu dizajnu vyzerajú kevlarové moto jeansy ako bežné denimové nohavice, čo ich robí vhodnými pre každodenné nosenie mimo jazdy na motorke.
- Ochrana: Kevlarový materiál poskytuje vysokú úroveň odolnosti voči trhnutiu a odreniu, čo zvyšuje bezpečnosť pri nehodách.

- Nevýhody:
- Obmedzená ochrana: Napriek tomu, že kevlar poskytuje určitú úroveň ochrany, nie je taký odolný ako koža a môže sa skôr predreď v prípade
pádu.
- Priedušnosť: Kevlarové nohavice môžu byť menej vzdušné a môžu sa preto stať nepríjemnými na nosenie počas horúcich dní. Ak Vám nejde až tak o eleganciu, odporúčame Vám zamerať sa na modely s dodatočnými vetracími otvormi ktoré tento problém z časti eliminujú.
- Vodeodolnosť: Kevlarové moto nohavice sú menej vodeodolné ak textílne alebo kožené.

2. Textilné nohavice:- Výhody:

- Viacvrstvová ochrana: Textilné nohavice často obsahujú viac vrstiev materiálu, medzi ktoré patrí napríklad aj materiál Cordura, ktorý poskytujú vysokú úroveň ochrany.
- Vodeodolnosť: Mnoho textilných nohavíc je vybavených vodeodolnou vrstvou, ktorá vás udrží suchých počas daždivého počasia.
- Predušnosť: Niektoré modely majú vstavané vetránie, ktoré umožňujú cirkuláciu vzduchu a zvyšujú pohodlie pri jazde v teplých podmienkach.

- Nevýhody:
- Menej štýlové: Textilné nohavice môžu pôsobiť menej štýlovo v porovnaní s koženými nohavicami alebo kevlarovými jeansami.
- Menej odolné: Aj keď sú textilné nohavice odolné, nie sú tak odolné ako kožené nohavice.

3. Kožené nohavice:


- Výhody:

- Maximálna ochrana: Koža je považovaná za najodolnejší materiál, ktorý poskytuje vysokú úroveň ochrany voči trhnutiu a odreniu.
- Štýl: Kožené nohavice majú štýlový vzhľad a môžu byť vhodné pre jazdcov, ktorí hľadajú klasický motoristický vzhľad.

- Nevýhody:
- Obmedzená flexibilita: Koža môže byť menej flexibilná ako textilné materiály, čo môže obmedziť pohyb počas jazdy.
- Predušnosť: Kožené nohavice môžu byť menej vzdušné a môžu sa preto stať nepríjemnými na nosenie počas horúcich dní.

Výber nohavíc na motorku môže byť náročný, ale ak sa držíte týchto tipov a zameriavate sa na bezpečnosť a pohodlie, môžete si byť istí, že svojou voľbou nebudete sklamaní. Nezabudnite, že nohavice na motorku sú dôležitou súčasťou vašej výbavy a mali by byť rovnako dôležité ako prilba alebo rukavice. Bezpečná jazda začína správnym oblečením, a preto investícia do kvalitných nohavíc sa rozhodne oplatí.

Prečo nakúpiť moto nohavice u nás? 

Všetky modely moto nohavic, ktoré ponúkame, sú kvalitné, certifikované a spĺňajú všetky bezpečnostné podmienky a normy.

U nás nájdete nohavice na motorku vo všetkých veľkostiach, štýloch a materiáloch od obľúbených značiek za dostupné a férové ceny.

A ak vám náhodou nesadne veľkosť máte 30 dní na výmenu ktorá je mimoriadne jednoduchá.

Kompletný sortiment kvalitných nohavíc na motorku nájdete tu.
Navigácia