Ako vybrať rukavice na motorku?

od autora

Rukavice sú po prilbe najdôležitejším prvkom motocyklového vybavenia. Neveríte tomu? Porozmýšlajte čo je prvá vec, ktorú inštinktívne urobíte na svoju ochranu, ak cítite, že padáte z motorky? Položíte si ruky pred telo a snažíte sa ho ochrániť pred kontaktom s povrchom cesty.

Preto potrebujete kvalitné rukavice na motorku a mali by ste ich nosiť vždy, keď sadnete na motorku.

Aby sme vám uľahčili a urýchlili výber, vytvorili sme na našom eshope morka.sk stručného sprievodcu, ktorý, ako dúfame, vám bude užitočný pri hľadaní vašich moto rukavíc.

Všetko, čo potrebujete vedieť o výbere rukavíc na motorku.

Materiály - koža, textil, zmiešaná konštrukcia.


Rukavice na motorku sa väčšinou vyrábajú z jedného z týchto troch typov materiálu: kože, textilu alebo kombinácie kože a textilu.

Koža je celkom logicky najobľúbenejším materiálom, pretože je odolná, mäkká a rukavice pohodlne sedia a kopírujú tvar ruky. Ak sa však rozhodnete pre kožené rukavice, je dobré vedieť, že tento materiál sa v horúcom počasí dosť zapaľuje a pri daždi prepúšťa vlhkosť.

Preto je dobré pred kúpou zvážiť, či budete jazdiť viac v lete alebo viac na jeseň a v zime, a hľadať modely, ktoré sú buď perforované, alebo s podšívkou.

Textilné moto rukavice sú vhodné do všetkých jazdeckých podmienok. Majú dobré vetranie, sú nepremokavé a vďaka tepelným vložkám, ktoré majú niektoré modely, budú vaše ruky v zime chránené pred chladom.


Nevýhodou textilných motorkárskych rukavíc je, že nie sú také odolné ako kožené rukavice a nemusia tak dobre sedieť na rukách.

Koženo-textilné alebo hybridné rukavice si berú to najlepšie z oboch materiálov. Pri nich sa koža zvyčajne umiestňuje tam, kde je potrebná ochrana ruky pred odieraním, a textílie sa pridávajú pre väčšie pohodlie. Tento typ rukavíc tak môže ponúknuť dobrú ochranu a odolnosť, pohodlie, nepremokavosť a dobré prúdenie vzduchu.

Typy rukavíc na motorku podľa štýlu jazdy

Aby boli moto rukavice skutočne pohodlné a dokázali vás účinne chrániť, mali by zodpovedať vášmu štýlu jazdy.

Typy alebo štýly motocyklových rukavíc máme na našom Eshope rozdelené do šiestich hlavných kategorii: 

1. Cestovné rukavice
2. Enduro, Offroad, ATV rukavice
3. Športové, cestné rukavice
4. Mestské rukavice (na skúter)
5. Chopper, Cruiser rukavice
6. Cafe racer rukavice

Kedže je na trhu velké množstvo rukavíc, občas sa stane že niektoré modely môžu spadať do dvoch alebo viacerých kategoríí súčastne. Napríklad Enduro rukavice môžu byť taktiež vhodné na cestovanie, alebo cestovné rukavice môžu býť v štýle Cafe racer. Cestovné rukavice

Sú navrhnuté na jazdu na dlhé vzdialenosti a do každého počasia. Pri tomto type moto rukavíc nie je estetika najvyššou prioritou, takže nečakajte, že budú vyzerať super elegantne.

Namiesto toho budú cestovné/turistické rukavice chrániť vaše ruky pred akýmkoľvek počasím, ako aj pred odreninami, odreninami a zraneniami v prípade pádu z motorky.

Tento typ rukavíc je navrhnutý tak, aby poskytoval čo najväčšie pohodlie rukám počas jazdy na dlhé vzdialenosti. Sú vyrobené buď z kože, alebo z hybridných materiálov a ich manžety sú zvyčajne dlhšie a poskytujú slušnú ochranu dlane aj kĺbov.

Aby boli schopné poskytnúť potrebný komfort bez ohľadu na to, či ich budete používať v lete alebo v zime, väčšina modelov má integrované nepremokavé riešenia, napríklad Gore - Tex.

Mnohé modely turistických rukavíc sú vybavené aj reflexnými panelmi, snímačmi prstov na prácu s dotykovými panelmi, dotykovými zariadeniami alebo zabudovanými systémami GPS, ktoré môžete používať bez toho, aby ste si museli rukavice vyzliecť.Enduro, Offroad, ATV(štvorkolkové) rukavice


Tento typ motocyklových rukavíc je určený na jazdu v teréne ale zvládne aj jazdu na cestách.
Ak ste typ jazdca, ktorý rovnako miluje jazdu v teréne aj dlhú jazdu po asfalte, potom je to váš typ motocyklových rukavíc.

Modely Adventurer/ADV sú najčastejšie vyrobené z textílu + kože a môžu mať krátke alebo dlhšie manžety.

Keďže musia poskytovať vysokú ochranu rúk na ceste aj mimo nej, zvyčajne majú zosilnenú dlaň, tvrdý pancier kĺbov a elastické panely, ktoré zabezpečujú pevnejší úchop a pohodlie počas jazdy.Športové, cestné rukavice


Ak máte agresívny štýl jazdy alebo milujete pretekanie na trati, potom je pre vás tento typ moto rukavíc veľmi vhodný.

Športové modely sú zvyčajne vyrobené z kože a sú dlhšie aby dokonale ochránili vaše zápestie. Majú aj ďalšie ochranné prvky, ako je ochrana kĺbov, zosilnená ochrana dlane, zápästia a ďalšie.Mestské rukavice (na skúter
)

Vhodné pre vás, ak zvyčajne jazdíte v meste a zriedkakedy vychádzate von. Na rozdiel od ostatných sú modely určené do mesta nielen praktické a pohodlné, ale aj o niečo štýlovejšie a estetickejšie.

Mestské rukavice majú zvyčajne krátke manžety, takže sa dajú rýchlo a ľahko nasadiť a vyzliecť, taktiež vela krát umožňujú ovládanie dotykového displeja, čo je v dnešnej dobe veľmi užitočné.

Pokiaľ ide o ochranu, ktorú poskytujú, väčšina modelov je vybavená dodatočnými ochrannými vložkami na manžetách, ochranou kĺbov a zosilnenou dlaňou.

Môžete ich nájsť vyrobené z kože aj textilu alebo v kombinácii koža + textil.
Chopper, Cruiser rukavice


Rukavice na chopper a cruiser nekladú len dôraz na bezpečnosť, ale aj na štýlový vzhľad. Tieto rukavice sú zvyčajne vyrobené z kvalitných kožených materiálov, ktoré nielenže poskytujú vynikajúcu ochranu, ale sú aj príjemné na dotyk.

Výrobcovia často kombinujú tradičné remeselné spracovanie s modernými technológiami na dosiahnutie optimálnej pohodlnosti a výkonu.

Pre jazdcov, ktorí preferujú štýlový retro vzhľad, môžu byť chopper rukavice zdobené detailmi ako remienka, spony alebo vyrezávané vzory. 

Vzhľadom na rôzne klimatické podmienky, môžeme nájsť chopper, cruiser rukavice navrhnuté s tepelnou izoláciou do chladných dni, alebo s ventilačnými otvormi pre optimálnu cirkuláciu vzduchu v teplejších podmienkach.
Cafe racer rukavice


Cafe racer rukavice predstavujú štýlový a funkčný doplnok pre každého vyznávača tohoto štýlu. Ich charakteristický dizajn a ergonomia sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky moderných motorkárov, ktorí sa inšpirujú klasickými cafe racer motocyklami.

Tieto rukavice často kombinujú kvalitné kožené materiály s modernými technológiami na dosiahnutie optimálnej ochrany a pohodlia.

Vďaka svojmu presne vypracovanému strihu poskytujú cafe racer rukavice vynikajúci úchop na riadidlách a zároveň chránia ruky pred vetrom a chladom. Ich odolná konštrukcia z kože zabezpečuje spoľahlivú ochranu prstov a členkov, a to bez zbytočného obmedzovania pohybu.

Vo vnútri týchto rukavíc môžete očakávať komfortnú podšívkou, ktorá eliminuje trenie a zlepšuje celkový pocit pohodlia. Niekedy sú vybavené ventilačnými otvormi, ktoré zaisťujú optimálnu cirkuláciu vzduchu, čo je ideálne pre dlhé jazdyv teplejšie dni.


Veľkosť rukavíc

Keď už máte jasno v tom, ktoré typy a materiály si vybrať podľa svojho jazdeckého štýlu, musíte si zmerať ruky a zistiť, akú veľkosť rukavíc potrebujete.

Meranie nie je zložité. Stačí si vziať mäkký krajčírsky meter a zmerať obvod ruky v jej najširšej časti. Potom musíte porovnať výsledné údaje s číslami uvedenými v tabuľkách veľkostí a zistíte, ktorá je vaša veľkosť rukavíc na motorku.

Prečo nakúpiť u nás? 

Všetky modely rukavíc, ktoré ponúkame, sú veľmi kvalitné, certifikované a spĺňajú všetky podmienky kvality a bezpečnosti.

U nás nájdete rukavice na motorku vo všetkých veľkostiach, štýloch a materiáloch od obľúbených značiek za dostupné a férové ceny.

Kompletný sortiment kvalitných rukavíc za dostupné a férové ceny najdete tu.


 

 

 

Navigácia